????????????????????????????????????

В університеті відбулася зустріч магістрантів Навчально-наукового інституту харчових технологій, що навчаються за спеціалізацією «Технології питної води та водопідготовки харчових виробництв», і викладачів кафедри технології цукру і підготовки води з виконавчим директором Асоціації виробників мінеральних та питних вод України Оксаною Бамбурою. Лекція «Виробництво води: тенденції розвитку галузі в Україні та світі» відбулася на запрошення завідувача кафедри Наталії Гусятинської.

На лекції були розглянуті питання, присвячені виробництву бутильованої води в Україні та світі. Зокрема, лектором проаналізовані особливості та класифікація бутильованих вод в Україні: «Хоча усі бутильовані води здаються однаковими, насправді, кожна природна мінеральна або джерельна вода має свій особливий смак, унікальний набір якостей та специфічний хімічний склад, зумовлений геологічними умовами місцевості, в якій її видобувають». Оксана Бамбура також звернула увагу на необхідність подальшої гармонізації законодавства ЄС та України у галузі виробництва мінеральних і питних вод.

Наприкінці лектор відповіла на питання студентів, які виникли під час розгляду лекційного матеріалу. Студенти активно долучалися до обговорення проблематики лекції, цікавилися потребою галузі у фахівцях і вимогами роботодавців під час працевлаштування. Оксана Бамбура зазначила, що визначальними якостями для працевлаштування випускника вищого навчального закладу є компетентність, здатність працювати в колективі, ініціативність, відповідальність. Наразі є потреба у висококваліфікованих фахівцях у галузі, адже ринок виробництва і споживання бутильованої води з кожним роком зростає.

Варто зазначити, що отримані знання формуватимуть професійні якості майбутніх випускників у галузі виробництва природної питної води в Україні.

Після лекції Оксана Бамбура познайомилася з навчально-дослідницькою лабораторією очищення води кафедри технології цукру і підготовки води і передала студентам фотоколориметр для  проведення наукових робіт.

Такі зустрічі не тільки є цікавими для студентів з точки зору набуття практичних знань, але й сприяють подальшій співпраці кафедри з Асоціацією виробників мінеральних та питних вод України.