dsc_0669-1

Цьогоріч унікальна можливість побувати в екологічній експедиції випала кращим студентам, магістрантам та аспірантам кафедри технології цукру та підготовки води у супроводі викладачів кафедри: професора Наталії Гусятинської, професора Олени Грабовської, доцента Оксани Деменюк і старшого викладача Ярослава Барашовця.

Метою експедиції було дослідження якості води від витоку річки Чорний Черемош (лівої притоки річки Черемош), а також правої притоки річки Прут – лівої притоки річки Дунай із верхів’я гори Говерла до міст Ворохта та Верховина Івано-Франківської області.

У рамках дводенної експедиції були здійснені фізико-хімічні дослідження води річок, починаючи від льодовика з верхів’я гори Говерла: визначення запаху, смаку, присмаку, кольоровості, каламутності, жорсткості, окислюваності, наявності нітратів, заліза, марганцю, сірководню, водневого показника, сухого залишку. Визначення були проведені портативною лабораторією «HACH-LANGE» (Німеччина).

Своє сходження на Говерлу (2061м над рівнем моря) група розпочала від бази «Заросляк», яка становить 4,3 км. На зворотному шляху були відібрані та проаналізовані води з 4 точок річки Прут : 1- 1830 м; 2- 1637м; 3 – 1553 м; 4 – 1270 м над рівнем моря.

Протягом експедиції її учасники також відкрили для себе красу Яремче, де розташований всім відомий водоспад «Пробій», відвідали пам’ятку архітектури — дерев’яний ресторан «Гуцульщина», який зроблений без жодного цвяха, сувенірні ринки народного мистецтва Гуцульщини. Побували в селі Верхній Ясенів Верховинського району на народному гуцульському фестивалі «Полонинське літо», який славиться своїм масштабним дійством. У програмі свята: запалення полонинської ватри, святкові полонинські дійства, виставка-ярмарок продукції, виробленої на полонинах, святковий концерт за участю мистецьких колективів регіону Гуцульщини та Прикарпаття, гуцульські розваги, розіграш святкової лотереї, народні гуляння.

Учасники експедиції отримали неабиякий досвід наукової роботи та незабутні враження від карпатських краєвидів.

dsc_0059 dsc_0065 dsc_0643 dsc_0669-1 dsc_0952 dsc_0801 dsc_0765 dsc_0697 dsc_0683